Przejdź do treści

Punkty widokowe. Najpiękniejsze widoki na Zakopane i Tatry

Nie każdy kto przyjeżdża do Zakopanego ma zamiar chodzić wyczynowo po górach. Stolica Tatr ma wiele do zaoferowania od życia nocnego, po regionalne jedzenie w góralskich karczmach czy niesamowite zabytki jak zabytkowe zakopiańskie wille. Dla osób spragnionych widoków, ale nie koniecznie lubiących długie wędrówki po górach, przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc widokowych w Zakopanem.

Nasze TOP 8 – Najlepsze miejsca widokowe w Zakopanem

1) Gubałówka

Zaliczana do jednego z najbardziej popularnych „tarasów” Zakopanego. Jest to główny punkt turystyczny. Na Gubałówkę można wjechać kolejką lub wejść pieszo. Wjazd trwa parę minut a wychodząc z kolejki jesteśmy już praktycznie na bardzo szerokim tarasie widokowym. Wjazd w jedną stronę kosztuje około 16 zł. Będąc już na Gubałówce możemy podziwiać panoramę Tatr z Giewontem na czele. Oprócz gór mamy także widok na całe Zakopane. Dookoła powstała tak zwana turystyczna infrastruktura. Są tu liczne stragany z pamiątkami, z przysmakami regionalnymi a także bary, restauracje, strzelnica czy tor saneczkowy. W okresie letnim, odbywa się tu dużo koncertów, festynów a także można wypocząć na przygotowanych leżaczkach. A dla wszystkich, którzy stronią od tłumów i by chcieli poznać mniej odwiedzaną stronę Gubałówki proponujemy wycieczkę niebieskim szlakiem

2) Antałówka

Położona z dala od turystycznych miejsc i zgiełku. By na nią trafić, najlepiej kierować się w stronę AquaParku ( który położony jest u stóp Antałówki). Później trzeba kierować się na północ by ją obejść. Jest to niedużo wzgórze, które porośnięte jest świerkami dlatego ciężko zobaczyć tutaj Zakopane. Jednak warto tutaj przyjść by zachwycić się przepięknym widokiem na Tatry w tym Bielskie, Wysokie i  Zachodnie. Przy dobrej pogodzie można ujrzeć Gubałówkę pod drugiej stronie a także liny kolejki na Kasprowy Wierch. Na Antałówkę można wejść za darmo, wystarczy ubezpieczyć się w koc i prowiant by urządzić piknik z widokiem.

3) Sarnia Skała

Tutaj wędrówka trwa już nieco dłużej, idąc z Krupówek trwa około 1,5h. Gdy opuścimy już Zakopane trzeba iść leśną ścieżką. My polecamy przejść się żółtym szlakiem, który łączy się z Ścieżką Pod Reglami trasą która przecina Tatry Zachodnie od Kalatówek aż do Doliny Chochołowskiej. Ta droga jest idealna dla osób które lubią spacerować a nie wspinać się po zboczach gór. Tym szlakiem dotrzeć można do Czerwonej Przełęczy a już stamtąd wystarczy 10 minut by dotrzeć na szczyt Sarniej Skały. Stamtąd można podziwiać Giewont, Kozi Wierch, Kominiarski Wierch w Tatrach Zachodnich czy Kościelec w Tatrach Wysokich.

4) Przełęcz nad Łapszanką

To prawdopodobnie jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Tatry. Podziwiać stąd można Tatry Wysokie i Tatry Bielskie. Jednak to nie wszystko. Przełęcz nad Łapszanką to nie tylko widok na Tatry, ale również miejsce samo w sobie piękne. Spacer przełęczą to gwarancja bliskiego kontaktu z zachwycającą przyrodą. Co istotne, do wspomnianej przełęczy można dotrzeć samochodem.

5) Czarna Góra

W drodze do Bukowiny Tatrzańskiej niewątpliwie warto zrobić przystanek w Czarnej Górze. Wymieniając punkty widokowe na Tatry, nie sposób pominąć Czarną Górę. Punkt ten wyróżnia metalowy krzyż widoczny z daleka. Natomiast z punktu widokowego można podziwiać panoramę Tatr oraz liczne szczyty Pienin i Gorców.

6) Czorsztyn

Jeśli widok na Zakopane to dla Ciebie za mało, jedź w Pieniny! Czorsztyn to punkt widokowy oferujący wyjątkowo złożone i interesujące krajobrazy. Widoki na Tatry to nie wszystko, co ma do zaoferowania ta miejscowość. Góry stanowią tło dla dwóch zabytkowych budowli, którymi są: zamek w Niedzicy i zamek w Czorsztynie.

7) Droga na Gubałówkę

Nie trzeba wyjeżdżać daleko poza miasto, aby znaleźć zachwycające punkty widokowe na Tatry. Droga na Gubałówkę to miejsce znajdujące się na terenie stolicy Tatr, z którego podziwiać można widoki na Zakopane i Tatry Wysokie. Znajduje się nieopodal stacji kolejowej Furmanowa. W pobliżu funkcjonuje również parking, na którym można zostawić samochód. Panorama Tatr to nie jedyny ciekawy tutaj widok. Zakopane, a właściwie jego fragment, to kolejne co można podziwiać z Drogi na Gubałówke.

8) Polana Głodówka

Polana znajdująca się na trasie z Bukowiny Tatrzańskie do Morskiego Oka. Tym samym zwykle bardzo łatwo znaleźć dla niej miejsce w planie wycieczki w Tatry. Przez wielu uznawana za jeden z najlepszych punktów widokowych, Polana Głodówka daje szansę podziwiania licznych szczytów tatrzańskich.

Kiedy odwiedzać punkty widokowe na Tatry?

Widoki w Zakopanem oraz w innych tatrzańskich miejscowościach zmieniają się w ciągu roku. Kiedy  widoki na Zakopane i widoki na Tatry są najlepsze? Niewątpliwie widoczność zwykle jest lepsza latem, kiedy nie pada śnieg. Jednak w dni bez opadów również zimą widoki na Tatry są całkiem przejrzyste. Dodatkowo, w tym mroźnym okresie nawet niskie szczyty i polany są ośnieżone, co dla wielu stanowi niezwykle zachwycający widok. Ostatecznie trudno jednoznacznie określić, kiedy lepiej pojechać do punktu widokowego. W każdym okresie w roku widoki są zachwycające. O tym, które są najlepsze, decydują tak naprawdę gusta indywidualne.

Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc, w szczególności na przepiękne widoki!
Zarezerwuj już dziś: Apartamenty w Zakopanem