Przejdź do treści

Najlepsze stoki narciarskie w Zakopanem i okolicach! Zimowe atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku

Zakopane zimą przyciąga wielu turystów i miłośników sportów – zarówno Polaków, jak i przyjezdnych z zagranicy. Jak spędzić ferie? Gdzie wygodnie się zatrzymać? I gdzie wybrać się na narty?

Najpopularniejsze stoki narciarskie w Zakopanem dla każdego

Nosal – łagodne wyciągi dla całej rodziny

Najlepsze miejsce dla początkujących narciarzy i dzieci. Tutaj właśnie działa Centrum Szkoleń Narciarskich. Dlatego jeśli to będzie pierwszy raz, kiedy Twoje dziecko styka się z tą formą aktywności – te łagodne wzgórza będą najlepszym pomysłem.

Polana Szymoszkowa – wyciągi dla dorosłych i Kids Park dla najmłodszych

Tutaj znajdziesz zarówno trasy dla dorosłych, jak i zabawy dla dzieci. Do tych drugich należy m.in. przedszkole narciarsko-snowboardowe oraz plac zabaw. Dzięki temu rodzice mogą pojeździć na nartach, zostawiając dzieci pod profesjonalną opieką. Choć narciarzom zwykle wystarcza wyciąg orczykowy, z pewnością każdy doceni większy komfort, jaki daje kolej linowa. Nie wszystkie stoki w Zakopanem są wyposażone w taką dogodność. Tego typu wyciągi narciarskie w Zakopanem można spotkać tylko w kilku miejscach, a jednym z nich jest właśnie Polana Szymoszkowa.

Gubałówka – jedna z najpopularniejszych podhalańskich gór zaprasza

Istnieją liczne stoki narciarskie w pobliżu Zakopanego. Jednak dla wielu stoki w okolicy Zakopanego to nie to samo, co stoki w Zakopanem. Dla tych osób jest Gubałówka. Zjazdy z Gubałówki to propozycja głównie dla początkujących, choć średniozaawansowani narciarze i snowboardziści również będą się tutaj świetnie bawić. Sztucznie naśnieżane i częściowo oświetlone, zbocza Gubałówki są świetnym rozwiązaniem dla każdego – zarówno dla wprawnych, jak i początkujących narciarzy. Znajdziecie tu miejsce do ćwiczeń i nauki od podstaw przy pomocy instruktorów.

Harenda – Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny

Na terenie Harendy znajdziesz trasy narciarskie, snowboardowe, biegowe, wypożyczalnię sprzętu, szkołę narciarską, sklep sportowy i kąt gastronomiczny – moc atrakcji na cały dzień. Ośrodki narciarskie takie jak Harenda określa się mianem wszechstronnych lub uniwersalnych. Wszystko dlatego, że stoki narciarskie Zakopane Harenda to zarówno propozycje dla doświadczonych, jak i początkujących. Trasa czarna należy do najtrudniejszych tras narciarskich w Zakopanem. Jednak dostępne są również trasy zielone, odpowiednie dla początkujących i dzieci. Stacja narciarska Harenda to dobrze wyposażony kompleks. Funkcjonuje tu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego dla narciarzy i snowboardzistów. Warto zaznaczyć, że Harenda to stosunkowo tanie stoki – jest to dobra informacja dla tych, którzy dopiero zaczynają z tym sportem i chcą sprawdzić, czy to coś dla nich.

Kasprowy Wierch – czarne trasy Gąsienicowa i Goryczkowa

Kiedy wymieniamy polecane stoki narciarskie w Zakopanem i okolicach, nie możemy pominąć Kasprowego Wierchu. Narciarze mają tu do dyspozycji aż 14 km tras narciarskich z homologacją FIS. Dostępne stoki (Zakopane i okolice) są zróżnicowane. Znaleźć można zarówno niskie, małe stoki, jak i te bardzo wysokie. Warto wiedzieć, że Kasprowy Wierch zalicza się do najwyższych stoków narciarskich w Zakopanem. Jednak Kasprowy Wierch nie jest miejscem dla każdego – polecany jest dla wprawionych narciarzy, bowiem trasy są dość trudne. Jednak jest to jedyne miejsce, które przypomina alpejskie wyciągi w Austrii i Szwajcarii.

Nauka jazdy na nartach w ferie?

Jeśli Twoje dziecko jeszcze nigdy nie miało styczności z nartami, ferie 2020 w Zakopanem to świetna okazja do rozpoczęcia nauki! W tym okresie odbywają się zajęcia grupowe w szkółkach narciarskich – trwają kilka godzin, po których pociechy nabędą podstawowe umiejętności. Przy każdej szkółce działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, dlatego jeśli nie wiesz, czy ta aktywność przypadnie Twojemu dziecku do gustu – nie musisz od razu kupować całego wyposażenia.

A może narciarstwo biegowe w Zakopanem?

Narty biegowe są coraz popularniejsze – a w Zakopanem powstaje coraz więcej tras przeznaczonych do tego typu sportu. Są zróżnicowane pod względem trudności i scenerii, ale każda z nich zapewnia niezwykłe widoki. Dlatego jeśli chcesz spędzić aktywnie czas zimą, ale nie przepadasz za zjazdami ze stoków – spróbuj biegówek! Tutaj możesz jeździć na nartach biegowych:

  • Kościelisko – stadion w Ośrodku Biathlonowym
  • Siwa Polana w Dolinie Chochołowskiej
  • Biały Potok w rejonie Wielkiej Krokwi
  • Równia Krupowa – w samym centrum Zakopanego!

Ferie 2020 – gdzie szukać noclegów?

Jeśli na ferie planujesz wyjazd całą rodziną lub dużą grupą znajomych – bez wątpienia najlepszym i najbardziej korzystnym noclegiem będzie wynajem apartamentu. Dlaczego uważamy że to dobre wyjście? Noclegi w centrum Zakopanego potrafią być drogie, zwłaszcza w sezonie turystycznym. Noclegi w apartamencie przeznaczone są przeważnie do większych grup, co pozwala znacznie obniżyć koszty na jedną osobę. W dodatku wspólna przestrzeń i pełne wyposażenie umożliwi wam komfortowe spędzanie wieczorów we własnym towarzystwie – bez konieczności mieszczenia się w niewielkim pokoiku i martwienia o gości za ścianą!

Nie tylko narty!

Jeśli lubisz spędzać zimę na świeżym powietrzu, jednak nie przepadasz za nartami i snowboardem – masz jeszcze wiele innych propozycji!

  1. Tory saneczkowe – jeden z nich znajduje się na przykład w Snowlandii, miejscu gdzie możesz przejść największy na świecie labirynt ze sztucznego śniegu
  2. Kulig – sanie ciągnięte przez konie przez zaśnieżony las – spektakularne przeżycie, które daje naprawdę dużo emocji
  3. Psie zaprzęgi – poznaj psy husky i spędź niezapomniany czas na przejażdżce z energicznymi futrzakami.
  4. Skutery śnieżne – od godzinowej wyprawy po 6 godzin zabawy – pod opieką przewodnika dotrzyj na niedostępne dla pieszego terenów i podziwiaj piękne widoki na Tatry i Podhale.

Gdy zapada zmrok, a temperatura spada, większość ze stoków zbiera się do centrum Zakopanego. To tutaj czekają tętniące życiem Krupówki, ciepłe restauracje z podhalańskimi potrawami i stylowe kawiarenki. Dnie spędzaj na stokach, a wieczorem odkrywaj miasto. Zakopane czeka!