Przejdź do treści

Apartamenty w dobrej cenie w Zakopanem

Czy istnieją tanie apartamenty w Zakopanem na wynajem, a jeśli tak, to co to właściwie oznacza? Gdy HREIT badał w tym roku ceny noclegów w 10 popularnych kurortach (w tym — w Zakopanem), to okazało się, że średnio za nocleg dla dwóch osób w czasie majówki trzeba zapłacić 630 zł. Czy naszym apartamentom uda się to przebić?

Ile kosztuje stylowy apartament w Zakopanem (za noc)?

Na początek sprawdźmy, ile obecnie (listopad 2024 r.) kosztuje nocleg w Zakopanem w jednym z naszych apartamentów:

Jak widać, ceny komfortowych apartamentów są nawet dwukrotnie niższe, niż za nocleg w hotelu. Wybór jest przy tym o wiele większy. O ile hotele to zazwyczaj obiekty w centrum miasta, to istnieje olbrzymia różnorodność apartamentów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy zarówno mieszkania z pięknym widokiem na panoramę Tatr (np. Pod Sosnami znajdujący się tuż pod Nosalem), jak i komfortowe apartamenty w Centrum Zakopanego, jak np. Tetmajerówka na ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Noclegi w spokojnej dzielnicy Zakopanego świetnie sprawdzają się szczególnie w przypadku rodzin, podczas gdy dla grup znajomych oferujemy noclegi w ścisłym Centrum Zakopanego, a jednocześnie ze świetnym dojściem do stoków i wypożyczalni sprzętu.

A czy są jakieś ograniczenia? Tylko jedno: w większości naszych apartamentów minimalna długość pobytu to dwa dni, podczas gdy w hotelach najczęściej można przebywać nawet przez jedną dobę hotelową.

Hotel a apartament w Zakopanem — metraż i udogodnienia

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę metraż, jaki mają w Zakopanem apartamenty, a jakim dysponują hotele. Na naszej stronie najmniejszy jest Apartament Tybet – 34 m2, a metraże dochodzą do 60-70 m2, jak w przypadku apartamentu Tosia. Tymczasem pokój hotelowy ma zazwyczaj od kilku do kilkunastu metrów.

Ważne! Jeśli zamierzasz wziąć np. rower czy sprzęt narciarski, albo musisz w czasie wyjazdu popracować na laptopie, to zastanów się, czy apartamenty w Zakopanem nie będą po prostu najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Dodatkowo wiele naszych mieszkań mieści się w kompleksach wyposażonych w pokój zabaw, SPA czy nawet basen. Biorąc pod uwagę te wliczone w cenę udogodnienia (a dodatkowo: miejsce parkingowe, wyposażenie kuchni z możliwością gotowania itp.) może się okazać, że realnie taki apartament daje duże oszczędności w porównaniu z hotelem czy kwaterą.

Dawniej wielu Polaków marzyło o tym, by choć raz zagościć w dobrym hotelu. Dziś z bezosobowymi i przeciętnymi pokojami w hotelu często wygrywa luksusowe mieszkanie w ścisłym centrum miasta z aneksem kuchennym i widokami jak z bajki. Możliwość napalenia w kominku czy wypoczynku w saunie to jedne z tych doświadczeń, o których mówi się: bezcenne.

Co tańsze: hotel, kwatera czy apartamenty Zakopane?

Ceny zaczynają się od 20 złotych za łóżko w pokoju

– czytamy w artykule o kwaterach w Zakopanem w Super Expressie z 2012 r. Można powiedzieć, że za tymi czasami łezka się w oku kręci. Choć z drugiej strony rynek przeszedł pozytywną metamorfozę w ciągu ostatniej dekady. Przaśne pokoje gościnne bez łazienek zastąpiły przestronne apartamenty pozostające w pełni do dyspozycji gości.

Ważne: oczywistą zaletą apartamentów w Zakopanem jest to, że cenę za nocleg dzielą między siebie wszyscy goście, podczas gdy w hotelu każdy płaci np. 130 zł za miejsce w pokoju.

Ceny poszły w górę, ale tak samo stało się ze standardem noclegów w samym centrum Zakopanego. Ci, którzy chcą nocować gdzieś dalej, wciąż mogą udać się do zwykłego schroniska. Nie ma już jednak odwrotu od tego, że większość Polaków zasmakowała w komforcie, jaki dają przytulne apartamenty na tle zwyczajnych kwater.